Salih Müslim mahkemeye çıkıyor

Ana Sayfa » Foto Galeri » Salih Müslim mahkemeye çıkıyor
Paylaş
Tarih : 26 Şubat 2018 - 14:07

Türkiye’de hakkında yakalama kararı olduğu için kırmızı bültenle aranan ve Türkiye’nin talebi ile Çekya’da gözaltına alınan PYD’nin eski Eş Başkanı Salih Müslim, bugün Prag’da mahkemeye çıkarılacak.

Türkiye’de hakkında yakalama kararı olduğu için kırmızı bültenle aranan ve Türkiye’nin talebi ile dün Çekya’nın başkenti Prag’da kaldığı otel odasında polis baskını ile gözaltına alınan PYD’li terörist Salih Müslim’in bugün Prag’da mahkemeye çıkarılacağı belirtildi.

Salih Müslim mahkemeye çıkıyor

 

SERBEST KALMASI TALEP EDİLİYOR

Konuyla ilgili Salih Müslim’in kardeşi Mihemed Müslim, ağabeyinin bugün Prag’da mahkemeye çıkarılacağını belirterek, serbest bırakılmasını talep ettiklerini belirtti.

PYD’nin Müslim için avukat tuttuğunu ve girişimlerde bulunduğunu belirten kardeş Müslim, Finlandiya’da Salih Müslim’in oturma izninin bulunduğu için iadesini talep ettikleri belirtildi.

Salih Müslim mahkemeye çıkıyor

TÜRKİYE’YE İADE EDİLSİN İSTEMİYORLAR

PYD’li terörist Salih Müslim’in Türkiye tarafından iade talebinde buluulmasına ilişkin de yorum yapan Mıhemed Müslim “Kendisi Türkiye’nin talebi ile gözaltına alındı. Ancak alınması kabul edilemez çünkü kendisi Türkiye vatandaşı değil.” dedi.

MÜSLİM’İN YAKALANMA KORKUSU

Yakalanma korkusu ile neredeyse bir yerde 1 hafta dahi kalmayan Salih Müslim daha önce de Belçika’da görüntülenmiş, Avrupa Basın Konseyi’nin konuğu olmuştu. Sonrasında İngiltere ve İsviçre’de parlamentonun misafiri olan Müslim yine yer değiştirerek izini kaybettirmeye çalışmıştı. En son Çekya’nın başkenti Prag’da görüntülenen Müslim, Türkiye’nin talebi ile gözaltına alınmıştı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tekirdağ’da 29 FETÖ tutuklaması

Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 48 kişiden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tekirdağ

Çankırı’nın ’Asker Balıkları’ Afrin’e gitti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan ve halkın kutsal olarak gördüğü balıkların sayısı azaldı. https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/03/1520682670.mp4   Çankırı’nın

Araçları forkliftle yola fırlattı

Arnavutköy’de kilit üreten bir firmanın kardeş olan iki ortağından A.D., biri çalışana, diğeri şirkete ait park halindeki iki otomobili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz