Kardak krizi kameraya yansıdı

Ana Sayfa » DÜNYA » Kardak krizi kameraya yansıdı
Paylaş
Tarih : 17 Şubat 2018 - 14:53

Yunanistan ile Türkiye arasında, Kardak yakınında yaşanan güvenlik botu krizi kameralara yansıdı. Türk sınırlarını aşmaya çalışan Yunan güvenlik botuna Türk botu “uyarı dokundurması” yaptı.

 

Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan Kardak gerilimi, uluslararası gündemin en önemli konularından iri haline gelmişti. Yunan güvenlik botunun Türk sularına yakın yerde seyir etmesi sonucu harekete geçen güvenlik botları, Yunan botunun üzerine doğru giderek mahmuzlamıştı. O ana ilişkin görüntüler geminin kameralarına yansıdı.

Kardak krizi kameraya yansıdı

YUNAN GEMİSİNE HAMLE

Türk sınırları yakınında seyir eden gemiye uyarı, Türk güvenlik botundan geldi. Yunan gemisini caydırmak için ileri manevra yapan Türk botu geri dönmeden tam yol ileri hamle yaptı.

Bu hamle karşısında geri gitmeyen Yunan botu kısa süre içerisinde Türk Sahil Güvenlik Kuvvetlerine ait gemi tarafından mahmuzlandı.

Türk ve Yunan sahil güvenlik botlarının çarpışma anı – VİDEO

LİMANA ÇEKİLDİ

Aldığı darbe ile pruva kısmında ağır hasar oluşan güvenlik botu Leros Adası’nda bulunan limana nakledildi.

geçtiğimiz günlerde yaşanan bu olay Yunan basını tarafından, “Ege’de gece yarısı Yunan Sahil Güvenliğin 27 mürettebatın bulunduğu teknesi İmia (Kardak) bölgesinde denizde devriye gezdiği sırada Türk Sahil Güvenlik botu tarafından botun pruva kısmı ile mahmuzladı.” ifadeleriyle yayınlanmıştı.

Kardak krizi kameraya yansıdı

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tekirdağ’da 29 FETÖ tutuklaması

Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 48 kişiden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tekirdağ

Çankırı’nın ’Asker Balıkları’ Afrin’e gitti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan ve halkın kutsal olarak gördüğü balıkların sayısı azaldı. https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/03/1520682670.mp4   Çankırı’nın

Araçları forkliftle yola fırlattı

Arnavutköy’de kilit üreten bir firmanın kardeş olan iki ortağından A.D., biri çalışana, diğeri şirkete ait park halindeki iki otomobili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz