Hülya Koçyiğit sokak hayvanları için kulübe tasarladı

Ana Sayfa » Foto Galeri » Hülya Koçyiğit sokak hayvanları için kulübe tasarladı
Paylaş
Tarih : 05 Ekim 2017 - 13:24

Bağcılar Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde farklı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Hülya Koçyiğit gibi ünlü isimlerin tasarladığı birbirinden renkli hayvan kulübeleri, engelliler tarafından yapılıp sahiplerine teslim edildi.

Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe sanatçı Hülya Koçyiğit, oyuncu Pelin Orhuner, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerleri ve Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri katıldı.

Sosyal sorumluluk projesi olan ve ‘Yuva Bizden Dostluk Sizden’ sloganıyla düzenlenen program, çocuklar ve engelliler için düzenlenen eğlenceyle başladı. Etkinlikte çocukların ve engellilerin hayvan seslerini taklit etmeleri renkli görüntülere sahne oldu.

Protokol konuşmaları sonrası hayvan barınaklarının bulunduğu alana gidilerek tasarımlarını Hülya Koçyiğit, Ece Uslu, Murat Ünalmış, Ufuk Özkan ve Nükhet Duru gibi ünlü isimlerin yaptığı ve Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı kursiyerlerinin yaptığı kedi ve köpek yuvaları sahiplerine teslim edildi.

“TASARLADIĞIMIZ KULÜBELER YUVAYA DÖNÜŞTÜ”

Tasarladığı kulübede yaşayacak köpeği sevdikten sonra konuşan Hülya Koçyiğit, “Hayvanları koruma gününde Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı çok güzel bir fikir düşünmüş. Ben de dâhil olmak üzere birçok ünlü sanatçı kulübeleri çizdi ve engelli vatandaşlarımız da onları işleyerek hayata geçirdi, yuva haline getirdi. Amacımız sevgili hayvan dostlarımıza daha iyi bir yaşam sunabilmek ve onların yaşam hakkına saygı duymaktır. Böylece onları hem yuva sahibi yapıyoruz, hem de onları ne kadar düşündüğümüzü ve sevgi ve şefkat göstermemiz gerektiğini hatırlıyoruz” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tekirdağ’da 29 FETÖ tutuklaması

Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 48 kişiden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tekirdağ

Çankırı’nın ’Asker Balıkları’ Afrin’e gitti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan ve halkın kutsal olarak gördüğü balıkların sayısı azaldı. https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/03/1520682670.mp4   Çankırı’nın

Araçları forkliftle yola fırlattı

Arnavutköy’de kilit üreten bir firmanın kardeş olan iki ortağından A.D., biri çalışana, diğeri şirkete ait park halindeki iki otomobili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz