Dört yüz beygirlik Ford Focus geliyor

Ana Sayfa » DÜNYA » Dört yüz beygirlik Ford Focus geliyor
Paylaş
Tarih : 01 Mart 2018 - 20:12

Amerikan otomobil üreticisi Ford, yeni Focus’u bir canavara dönüştürmeyi planlıyor.

Selman ÖZTÜRK / [email protected]

2018’in ortalarında duyurulması beklenen yeni Focus için çalışmalarını kapalı kapılar ardında sürdüren Ford, özellikle RS paketinde performansını üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Dört yüz beygirlik Ford Focus geliyor

BOYUTLAR DEĞİŞİYOR

Hollandalı otomobil otoritelerinin sızdırdığı bilgilere göre yeni Focus, bir önceki kasaya göre 5-7 santimetre daha uzun olacak. En oranının korunacağı düşünülürse, bu boyut yeni Focus’un bagaj hacminde veya arka yolcuların diz mesafesinde iyileştirmeler yapılacağı anlamı taşıyor.

Dört yüz beygirlik Ford Focus geliyor

DÜĞMELİ PANELDEN DOKUNMATİK PANELE

Yeni modellerinde kokpitteki düğmeleri azaltan Ford’un, yeni Focus’ta da geniş bir multimedya ve donanım kontrol ekranına yer vermesi bekleniyor. Aracın hemen hemen tüm fonksiyonları bu ekran üzerinden kontrol edilebilecek.

Dört yüz beygirlik Ford Focus geliyor

5 İLERİ ŞANZIMANA VEDA EDEBİLİR

Yeni Focus’la ilgili sızdırılan bilgilerden biri de aracın 6 ileri manuel ve otomatik Powershift şanzımanla piyasaya sürülecek olması. Bu da demek oluyor ki Ford, en azından Focus modelinde 5 ileri şanzımana veda ediyor.

Dört yüz beygirlik Ford Focus geliyor

RS PAKETE 400 BEYGİRLİK MOTOR

Focus’un güç ve performans paketi olan RS’e, yeni modelle birlikte 400 beygirlik bir motor geliştiriliyor. Yalnızca 4 saniyede ortalama 100 km/s hıza ulaşması beklenen yeni RS, hibrit teknolojisine sahip bu motorla 600 Nm tork değerine ulaşabilecek.

Etiketler : , , , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tekirdağ’da 29 FETÖ tutuklaması

Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 48 kişiden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tekirdağ

Çankırı’nın ’Asker Balıkları’ Afrin’e gitti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan ve halkın kutsal olarak gördüğü balıkların sayısı azaldı. https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/03/1520682670.mp4   Çankırı’nın

Araçları forkliftle yola fırlattı

Arnavutköy’de kilit üreten bir firmanın kardeş olan iki ortağından A.D., biri çalışana, diğeri şirkete ait park halindeki iki otomobili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz