Afrin’deki YPG’liler BM’den ateşkes bekliyor

Ana Sayfa » DÜNYA » Afrin’deki YPG’liler BM’den ateşkes bekliyor
Paylaş
Tarih : 25 Şubat 2018 - 21:32

TSK’nın Afrin’de yürüttüğü terör karşıtı operasyonlar, YPG’nin sonunu getirmiş olacak ki, terör örgütü ateşkes için BM’ye gözyaşı döküyor.

Suriye’nin Doğu Guta bölgesinde gerçekleştirilen rejim katliamları BM’nin dikkatini çekmiş, bölgede ateşkes ilan edilmişti. Bu durum ilk başta Suriye’nin tamamında gibi lanse edildiyse de gerçek kısa süree ortaya çıktı.

Bu durum Doğu Guta halkını bir nebze olsa mutlu etti, ancak YPG’lileri büyük üzüntüye, endişeye sevk etti.

TERÖRİSTLER AĞLIYOR

Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü harekat ile büyük oranda bölgedeki eli kolu kesilen ve kıskaca alındığı için zor günler geçiren teröristler, BM’nin kararıyla da beklediği cevabı alamayınca çareyi göz yaşı dökmekte buldular.

Afrin'deki YPG'liler BM'den ateşkes bekliyor

Afrtin’de ateşkes ilan edilmesi için BM’ye çağrıda bulunan PYD/PKK/YPG’li teröristler, ateşkes kararı çıakrtılması durumlarında silah anlaşma sürecinde silah bırakma sözü verdiklerini belirtiyor.

BM’YE YALVARIYORLAR

Teröristlerin yaptığı açıklamalarda BM’den medet umdukları gözlenirken, Türkiye karşısında ne kadar çaresiz kaldıkları bu açıklamalar ile gözler önüne serildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin dün aldığı karar ile Suriye’de aetşkes ilan edilmesi kararının açıklanması YPG’yi umutlandırmış, sonrasında karar metninde Afrin’in yer almaması teröristleri korkuya sevk etti.

Afrin'deki YPG'liler BM'den ateşkes bekliyor

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tekirdağ’da 29 FETÖ tutuklaması

Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 48 kişiden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tekirdağ

Çankırı’nın ’Asker Balıkları’ Afrin’e gitti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan ve halkın kutsal olarak gördüğü balıkların sayısı azaldı. https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/03/1520682670.mp4   Çankırı’nın

Araçları forkliftle yola fırlattı

Arnavutköy’de kilit üreten bir firmanın kardeş olan iki ortağından A.D., biri çalışana, diğeri şirkete ait park halindeki iki otomobili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz