ABD’den yeni terör güzellemesi

Ana Sayfa » DÜNYA » ABD’den yeni terör güzellemesi
Paylaş
Tarih : 28 Şubat 2018 - 22:53

ABD Koalisyon güçleri sözcülüğü, PKK’nın Suriye kolu olan YPG’nin omurgasını oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri (DSG) ile ilgili ABD’den yeni bir paylaşım yaptı.

DEAŞ’la savaşma bahanesiyle teröristleri besleyip büyüten, finanse eden ABD’nin koalisyon sözcüsü Amerikalı Albay Ryan Dillon, Twitter hesabından  YPG/PYD unsurlarının oluşturduğu DSG’lilerin görüntülerini paylaşarak yine teröristlere güzelleme yaptı.

ABD'den yeni terör güzellemesi

PATLAYICI EĞİTİMİ

DSG’lilerin ABD’den patlayıcıların imha edilmesi konusunda eğitim aldığını belitten komutan, “stajyer” teröristlerin başarıyla eğitildiğini duyurdu.

ABD'den yeni terör güzellemesi

Dillon, ”DSG’den öğrenciler gelişmiş tip el yapımı bombayla mücadele konusundaki temel kursa katılıyor. Toprağı süpürerek sahte el yapımı bombaları ortaya çıkarıyor, onları söküp etkisiz hale getirerek tehditleri nasıl azaltacaklarını öğreniyorlar. Birleşik Ortak Görev Gücü-Doğal Kararlılık Harekatı (@CJTFOIR) tarafından verilen eğitim, güvenlik kabiliyetlerini geliştirmeye odaklanarak partnerlerimizin kapasitesini artırıyor.” sözleriyle marifetmiş gibi teröristlerin eğitimini devam ettirdiklerini belirtti.

Daha önce DSG’nin kurdurduğu Menbiç Askeri Konseyi de ‘uluslararası koalisyonun desteğiyle askeri eğitimden geçen’ üyelerinin görüntülerini paylaşmıştı.

Etiketler : , , , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tekirdağ’da 29 FETÖ tutuklaması

Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 48 kişiden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tekirdağ

Çankırı’nın ’Asker Balıkları’ Afrin’e gitti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan ve halkın kutsal olarak gördüğü balıkların sayısı azaldı. https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/03/1520682670.mp4   Çankırı’nın

Araçları forkliftle yola fırlattı

Arnavutköy’de kilit üreten bir firmanın kardeş olan iki ortağından A.D., biri çalışana, diğeri şirkete ait park halindeki iki otomobili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz