ABD Körfez Krizi Temsilcisi Kuveyt’te

Ana Sayfa » DÜNYA » ABD Körfez Krizi Temsilcisi Kuveyt’te
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2018 - 2:07

Kuveyt Emiri Eş-Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, ABD Dışişleri Bakanlığı Körfez Krizi Temsilcisi Emekli General Anthony Zinni’yi kabul etti.

Şeyh Sabah, Zinni ile başkentteki Es-Seyf Sarayı’nda bir araya geldi. Görüşmenin detaylarına ilişkin bilgi verilmeyen haberde, Zinni’ye ziyaretinde ABD Körfez İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Vekili Timothy Lenderking’in eşlik ettiği belirtildi.

BAHREYN VE SUUDİ ARABİSTAN’A MESAJ

Kuveyt Emiri ayrıca, Zinni’nin ziyaretiyle eş zamanlı olarak Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife’ye birer mesaj gönderdi.

Katar’a ambargo uygulayan Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), geçen çarşamba yaptıkları ortak yazılı açıklamada, Körfez krizinin Kuveyt’in ara buluculuğuyla çözülmesi gerektiğini ifade etmişti.

Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır yönetimlerinin, 5 Haziran 2017’de Katar ile tüm diplomatik ilişkilerini kesmeleri ve ekonomik abluka uygulamaları Körfez bölgesinde krize yol açmıştı.

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Tekirdağ’da 29 FETÖ tutuklaması

Örgütün hücre evlerine yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 48 kişiden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tekirdağ

Çankırı’nın ’Asker Balıkları’ Afrin’e gitti

Çankırı’nın Atkaracalar ilçesinde bulunan ve halkın kutsal olarak gördüğü balıkların sayısı azaldı. https://vcdn.ensonhaber.com//flv/flvideo/v/2018/03/1520682670.mp4   Çankırı’nın

Araçları forkliftle yola fırlattı

Arnavutköy’de kilit üreten bir firmanın kardeş olan iki ortağından A.D., biri çalışana, diğeri şirkete ait park halindeki iki otomobili

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz